2024- 2025 Dershane Fiyatları

Rehberlik Hizmeti

Günümüzde öğrencilerin kendini daha iyi yerlere getirmesi ve mantıklı seçimler yapabilmesi için verilen en değerli hizmetlerdendir. Rehberlik hizmeti almak isteyen öğrenciler seçtiği okullarda ve derslerinde daha başarılı olmaktadırlar. Çünkü rehberlik hizmeti derslerinde takıldıkları yer, meslek konusunda karara vardırmak, seçilecek okul gibi konularda hizmet vermektedir.

Her okulun ve dershanenin kendine göre rehberlik hizmeti bulunmaktadır. Çocuğuna kıymet veren her veli çocuğu ile birlikte önemli eğitim konularını konuşmak için her daim gitmektedirler. Sizde çocuğunuzun iyi yerlere gelip başarıdan başarıya koştuğunu görmek istiyorsanız mutlaka uzman bir rehberlik hizmetinden destek almanız gerekmektedir.

Dershaneler için büyük bir avantaj olan bu hizmet zaman zaman öğrencilerin motive olmasını da sağlamaktadır. Dershanelerde görevli rehberlik hizmeti öğretmenleri, çocuklara kendilerine uygun ders programı hazırlayarak zor derslerin daha kolay öğrenilmesini sağlamaktadır.

Rehberlik Hizmeti Veren Dershaneler

Öğrencinin bir türlü kavrayamadığı konu veya derslerin bilinçaltı olarak yapamam algısını kırmak için mutlaka ilgili öğrencinin rehberlik hizmetini alması gerekmektedir.

Çünkü öğrenciler zaman zaman stres altında yapamam, başaramam gibi olumsuz düşüncelere kapılabilmektedir. Bu stres altında gelişen tamamen normal bir dürtüdür. Eğer veliler bu durumu kontrol altına almaz rehberlik hizmetinden yararlanmazsa çocuk günden güne eğitim basamaklarını geriye doğru tırmanır.

Rehberlik hizmeti çocuğun derslerinde daha yapıcı olmasını, zor derslerde ne yapması gerektiğini bilmesini, psikolojik olarak sınav streslerinden yıpranmamasını, takip edilerek derslerde daha başarılı olmasını sağlamaktadır.

Sevgili veliler siz de çocuğunuzun eğitim durumunu hem maddi hem manevi yönden desteklemek istiyorsanız mutlaka bir rehberlik hizmetine başvurmalısınız.

Ankara Öğrenci Rehberlik Hizmeti

Rehberlik hizmeti çocuğunuzun bütün eğitim zorunlulukların da yanında olmaktadır. Çocuğunu zorlu bir sınava hazırlanırken sınav ekipmanlarından test kitaplarından daha önce bir rehberlik hizmetine ihtiyacı vardır. Çünkü tamiri caizse rehberlik hizmeti çocuğun ders ekipmanlarında ve test kitaplarını nasıl daha aktif şekilde kullanacağını anlatmaktadır. Çocuk test kitaplarını alır ama ona rehberlik edecek bir hizmet bulamazsa test kitaplarının yararının sadece yarısını alır.

Rehberlik hizmeti aynı zamanda sınav hazırlığında kaynak ve ekipman konusunda eleme yaparak daha fazla masrafı önlemektedir. Yani öğrencinin ihtiyacı olmayan hiçbir kaynağı aldırmamakla birlikte velilerin cebini korumaktadır.

Konuşmayı Başlat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?